Pondělí, 5 června, 2023
aktualne

Dálkové měření pomáhá šetřit energii i náklady

Zdražování energií nutí mnohé z nás hledat odpověď na otázku, jak uspořit finance na spotřebě tepla a vody. Věděli jste, že existují jednoduchá řešení? Například šetření energie v domácnosti mohou usnadnit technologie dálkového měření, které kromě úspor zvyšují i ​​komfort bydlení. Vlastníci bytů tak mohou na spotřebě ušetřit desítky až stovky eur.

Šetření energie v domácnosti rovná se lepší informovanost
Pro většinu vlastníků bytů bývá koncoroční odpočet často jedinou informací o spotřebě tepla a vody. To však už je pozdě. Zejména pro ty, kterým vznikl nedoplatek a nezbývá jim jiná možnost jen tento nečekaný výdaj zaplatit. Roční vyúčtování bývá proto mnohdy i jediným momentem v roce, kdy se díky vysokým nedoplatkům zamyslíme a pátráme poté, co může být jeho důvodem. A přitom se těmto výdajům dalo jednoduše vyhnout.
Usmátý muž stojí v kuchyni se založenýma rukama

Teprve potom si uvědomíme, že například toaleta delší dobu protéká, že radiátory se zdály chladnější než předchozí roky. Případně jejich regulace po letech nefunguje a celou zimu vytápěli na plný výkon. Přijdeme na to, že někteří členové domácnosti tráví více času v koupelně nebo naše nároky na tepelnou pohodu se jednoduše zvýšily. Vzpomeneme si, že v době termínů odpočtů jsme byli na dovolené, zda zjistíme, že měřič v kuchyni nefunguje a chybějící odpočet v ročním vyúčtování způsobil nedoplatek několik desítek eur. To je jen několik příčin navyšování nákladů na bydlení, které však může každý z nás svým chováním ovlivnit, pokud jedná včas a má svou spotřebu pod kontrolou během celého roku.

Sledovat svou spotřebu průběžně se vyplatí
Měřící přístroje s dálkovým odpočtem nejsou žádnou novinkou a díky výhodám, které přinášejí, se staly standardem. Stále více bytových domů postupně přechází na novější technologie, které odečítají údaje o spotřebě v bytovém domě zcela automaticky – prostřednictvím sběrnice dat, která je umístěna ve společných prostorách. Informace o denní spotřebě energií se pravidelně aktualizují a prohlédnout si je můžete prostřednictvím přehledných online aplikací. Pomáhají vám lépe hospodařit s energiemi a včas vás upozorní na nestandardní spotřeby, úniky vody či poruchy na měřičích.

Výhody dálkových odečtů sběrnicí dat
měření, odčítání a vyúčtování spotřeby energií je plně digitalizované a přesné
k dispozici jsou denní spotřeby, srovnání, grafy – přístupné online
uživatelé bytů mohou lépe hospodařit s energiemi díky
snadnému přístupu k informacím o spotřebě
archiv spotřeb poskytuje cenné argumenty při nesrovnalostech ve vyúčtování
systém včas upozorní na nestandardní spotřeby či úniky vody
měřící přístroje jsou celoročně monitorovány

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles