Úterý, 7 února, 2023
aktualne

Jak si z ananasu vypěstovat rostlinu

V období Vánoc mají ananas na svátečním stole mnozí z nás. Chutný plod s typickou listovou růžicí na vrcholu nám může posloužit také k získání nové rostliny.

Z plodu nejprve odřízněte zdravou a svěží zelenou listovou růžici. Odstraňte z ní spodní listy a dužinu vykrojte, protože by začala hnít. Konec ošetřete namočením do růstového stimulátoru. Upravenou listovou růžici zasaďte do květináku se substrátem, který je určen k rozmnožování, květináč umístěte na světlé a teplé místo. Substrát udržujte stále mírně vlhký.

Nejlépe se mu bude dařit na okenním parapetu orientovaném na jih.
Listová růžice z plodu ananasu se nám zakoření i ve sklenici s vodou. Po zakořenění ji pak můžete vysadit do květináka se substrátem pro bromélie. Ananas v květináči můžete během léta pěstovat venku, na zahradě nebo na terase, během zimy v zimní zahradě nebo v chladnější místnosti domu. A po čase může přinést i plod.

Listovou růžici ananasu ponořte do vody. Ponořený má být pouze spodek růžice. Když pustí kořeny, vysaďte ji do květináče.

Pěstování rostliny z ananasu

Druhý způsob je, že spodní část řízku očistíte, ponoříte do růstového stimulátoru, například práškového, a hned vysadíte do květináče.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles