Home Zahrada Jak si z ananasu vypěstovat rostlinu

Jak si z ananasu vypěstovat rostlinu

0

V období Vánoc mají ananas na svátečním stole mnozí z nás. Chutný plod s typickou listovou růžicí na vrcholu nám může posloužit také k získání nové rostliny.

Z plodu nejprve odřízněte zdravou a svěží zelenou listovou růžici. Odstraňte z ní spodní listy a dužinu vykrojte, protože by začala hnít. Konec ošetřete namočením do růstového stimulátoru. Upravenou listovou růžici zasaďte do květináku se substrátem, který je určen k rozmnožování, květináč umístěte na světlé a teplé místo. Substrát udržujte stále mírně vlhký.

Nejlépe se mu bude dařit na okenním parapetu orientovaném na jih.
Listová růžice z plodu ananasu se nám zakoření i ve sklenici s vodou. Po zakořenění ji pak můžete vysadit do květináka se substrátem pro bromélie. Ananas v květináči můžete během léta pěstovat venku, na zahradě nebo na terase, během zimy v zimní zahradě nebo v chladnější místnosti domu. A po čase může přinést i plod.

Listovou růžici ananasu ponořte do vody. Ponořený má být pouze spodek růžice. Když pustí kořeny, vysaďte ji do květináče.

Pěstování rostliny z ananasu

Druhý způsob je, že spodní část řízku očistíte, ponoříte do růstového stimulátoru, například práškového, a hned vysadíte do květináče.

NO COMMENTS

Exit mobile version