Pondělí, 5 června, 2023
aktualne

Odlesňování v Amazonii dosáhlo v červnu nového rekordu

V červnu ubylo dalších 1062 kilometrů čtverečních pralesa.

Odlesňování Amazonského pralesa v Brazílii dosáhlo v červnu rekordní rozsah již po čtvrtý měsíc za sebou, informovala v sobotu agentura AFP.

Podle brazilského Národního institutu pro výzkum vesmíru (INPE) v červnu ubylo dalších 1062 kilometrů čtverečních pralesa, což je nárůst ve srovnání s červnem 2020, kdy bylo odlesněných 1043 kilometrů čtverečních. Jde zároveň o nejvyšší červnový údaj odkdy INPE začal v roce 2015 shromažďovat údaje.

V prvním čtvrtletí 2021 ubylo celkově 3609 kilometrů čtverečních Amazonského pralesa, což je o 17 procent více než ve stejném období minulého roku.

Od svého nástupu k moci v roce 2019 brazilský prezident Jair Bolsonaro prosazuje komercializaci Amazonie a její otevření pro těžbu dřeva a zemědělství.

Nevládní organizace, které se snaží deštný prales chránit, zvykne Bolsonaro označovat za „rakovinu“. Nedávno však oprášil svůj slib, že v Amazonii pralese se do roku 2030 zcela přestane s odlesňováním a že Brazílie bude do roku 2050 uhlíkově neutrálním státem.

Ochránci životního prostředí však přesto i nadále obviňují Bolsonarovu vládu z neodbornosti a dokonce ze sabotován opatření na ochranu životního prostředí.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles