Pondělí, 5 června, 2023
aktualne

Kolonie – výstavba rodinných domů z Leier materiálů

Cena rodinných domů, zvláště v okolí hlavního města, neustále stoupá. Chcete-li pro svou rodinu zahrádku či více čerstvého vzduchu, přímo ve městě již velmi obtížně seženete volné nebo vhodné pozemky pro výstavbu rodinného domku. Proto se nejen rodiny, ale také developeři soustřeďují na okolní části Bratislavy a vytvářejí takzvaná satelitní městečka.

Konkrétně v Lehnicích, jen na skok od Bratislavy, vzniká nová čtvrť Kolonie, kde probíhá výstavba prvních pěti trojdomů, které dohromady poskytnou 15 bytových jednotek. Lehnice se nacházejí jen 25 km od hlavního města, s výborným napojením na nové dálniční úseky D4 a R7 a také s přímým autobusovým či vlakovým spojením. Lokalita je již zabydlena a poskytuje obyvatelům kompletní vybavenost včetně potravin, školy, školky, lékárny či restaurace. Jako bonus zde však naleznete mnoho volnočasových aktivit. Od turistiky, přes cyklostezky, sjíždění či jízdu na koni, prostě vše pro ideální venkovní vyžití.

Stavba kolonie Lehnice

Realizátor projektu chtěl v první řadě poskytnout moderní, cenově dostupné a zejména kvalitní bydlení pro budoucí majitele. Kvalitu domů zaručuje také jejich stavební materiál, a ten dodal výrobce Leier Baustoffe SK, v jehož portfoliu najdete vše potřebné pro hrubou stavbu. Od bednících tvarovek pro pevný základ, přes kvalitní cihly pro zdravé zdi, až po stropní konstrukce a bezpečné komínové systémy. Všechny tyto produkty byly použity také při výstavbě projektu Kolonie.

Investor chtěl vybudovat nízkoenergetické domy, které vydrží obyvatelům celé generace, i proto zvolil cihlu Leier, která při poctivě realizované stavbě zaručuje prakticky neomezenou životnost. Její základní surovinou je kvalitní hlína, přičemž neobsahuje žádná lepidla ani jiné zdraví škodlivé látky. Navíc je plně recyklovatelná, a to bez negativních zásahů do životního prostředí.

Stavba Lehnice

Cihlářské výrobky Leier jsou vyráběny přímo na Slovensku, a to v cihelně v Petrovanech, která díky své vyspělé technologií a výrobní kapacitě patří mezi nejmodernější cihelny v Evropě. Tento originální český výrobek zaručí obyvatelům stabilní teplotu a regulaci vlhkosti v interiéru a také vysokou pevnost a odolnost vůči exteriérovým faktorům.

Plánuje se i pokračování projektu a výstavba dalších 25 bytových jednotek, díky čemuž vznikne celá „kolonie“ z Leier materiálů. Novostavby tak nabídnou ideální místo k bydlení pro mladé rodiny, které chtějí zůstat ve spojení s městem, ale zároveň si užívat klidu a přírody.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles